Fiorentina remizirala s Napolijem, ali se i dalje nada plasmanu u Europu

17.05.2024 u 23:12

Bionic
Reading

U prvoj utakmici 37. kola talijanske Serie A nogometaši Fiorentine i Napolija su u Firenci odigrali 2-2

Amir Rrahmani je u 8. minuti glavom postigao vodeći gol za Napoli, nakon ubačaja iz kuta Politana. Izjednačili su domaćini u 40. minuti lijepim golom Cristiana Biraghija iz slobodnog udarca.

Samo dvije minute poslije Fiorentina je povela 2-1, kad je M'Bala Nzola iskoristio veliku pogrešku u obrani gostiju.

Konačnih 2-2 postavio je Hviča Kvaratškelija u 57. minuti prekrasnim golom iz slobodnog udarca.

Fiorentina je s 54 boda iz 36 utakmica ostala na osmoj poziciji te još uvijek ima šanse izboriti plasman u Konferencijsku ligu sljedeće sezone, a Napoli je s 52 boda i utakmicom više na devetom mjestu.

Inter je s 92 boda već odavno osigurao naslov prvaka Italije, a ispred drugoplasiranog Milana ima 18 bodova prednosti. Bologna i Juventus sa 67 bodova te Atalanta sa 63 boda drže mjesta koja donose plasman u Ligu prvaka.